GIMNAZJALIŚCI W ZS W KÓRNIKU

26 marca 2014

GIMNAZJALIŚCI W ZS W KÓRNIKU

P1130214P1130211

W ramach „Drzwi otwartych” 22 marca br. w ZS w Kórniku odbyła się otwarta lekcja historii dla gimnazjalistów z klas III, którzy wkrótce mogą zasilić mury naszej szkoły.

”Sukcesy i niepowodzenia oręża polskiego – praca z mapą” to temat zajęć, który miał pomóc gimnazjalistom utrwalić ich wiedzę z zakresu historii wojskowości sił zbrojnych RP, a jednocześnie pozwalał im wczuć się w rolę przyszłych uczniów ZS w Kórniku.

Trzeba przyznać, że gimnazjaliści szybko odnaleźli się nowym dla nich otoczeniu, a także poradzili sobie z zadaniami, które mieli wykonać w czasie lekcji. Młodzież pracując aktywnymi metodami nauczania oraz korzystając z prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczyciela prowadzącego lekcje dokonała m.in. periodyzacji dziejów Polski i ludzkości oraz wychowania obronnego w RP. Przypomniała najważniejsze sukcesy i niepowodzenia oręża polskiego, zaznaczając je na mapie i określając ramy chronologiczno-terytorialne oraz przyczyny, przebieg i skutki omawianych wydarzeń historycznych.

Podsumowaniem lekcji było przeprowadzenie testu wiedzy na temat wojska polskiego. Gimnazjaliści, którzy najlepiej rozwiązali test otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dziękuje wszystkim obecnym za aktywny udział

Robert Steinitz