Mężczyźni ze złotem, kobiety ze srebrem w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Sztafetach Pływackich

7 listopada 2016

W kórnickiej pływalni „Oaza” odbyły się w dniu 2.11.2016 Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Sztafetach Pływackich. W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacje kobiet i mężczyzn  naszej szkoły rywalizowały z uczniami z ZS nr 1 w Swarzędzu pływając stylem dowolnym na dystansie 8x50m. W zespołach wystąpili:

• kobiety: Ewelina Czerniak, Melania Król, Emilia Łopatka, Samanta Plewińska, Weronika Rotter, Maria Urbanowicz,  Maja Ziemlińska,  Magdalena Zimniak
  • mężczyźni: Jakub Lehmann, Oskar Domagała, Jakub Szymankiewicz, Filip Makowski, Bartosz Orwat, Tomasz Talarski, Jakub Orwat, Jan Buszkiewicz.

Sztafeta dziewcząt prowadziła przez większość dystansu, niestety w końcówce musiała uznać wyższość rywalek ze Swarzędza. Natomiast odwrotna sytuacja była w przypadku wyścigów mężczyzn i na ostatniej zmianie udało się naszym pływakom wyprzedzić uczniów ze swarzędzkiej jedynki, kończąc zawody z czasem 4:31.8.

2019_20161102_11_30_15_pro

2019_20161103_13_48_03_pro