Salon Maturzystów 2014

21 września 2014

16 września klasy trzecie LO pojechały do Poznania …

“W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Politechniki Poznańskiej od rana tłumy maturzystów z województwa wielkopolskiego uczestniczą w spotkaniach z ekspertami OKE i prezentacjach uczelni. Na Salonie powitał ich oficjalnie prof. dr hab. Jacek Goc, prorektor Politechniki Poznańskiej. Jak podkreślił, zaledwie 0,4 absolwentów tej uczelni nie znajduje pracy po dyplomie. – To średnia lepsza niż w najlepszych krajach UE – podkreślił prof. Goc.

Do wytężonej pracy namawiała młodzież Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Kurator Oświaty. Podczas uroczystości inauguracji Salonu zaprezentowano także program miejski Akademicki Poznań, którego najważniejszym zadaniem jest przyciąganie do grodu nad Wartą najzdolniejszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

O najważniejszych nowościach w maturze od 2015 opowiedziała młodym ludziom dyrektor OKE Zofia Hryhorowicz. Jak zaznaczyła, zamiast straszyć się nawzajem nowościami w maturze, warto dowiedzieć się o niej wszystkiego. To nie rewolucja, a ewolucja – powiedziała dyr. Hryhorowicz”

Tekst pochodzi ze strony: 

http://www.salonmaturzystow.pl/2014/start-poznan/222-warto-studiowac-nad-warta

DSC05528DSC05530DSC05526


Ostatnie wpisy

Archiwa