Integracja Zespołu Szkół w Kórniku oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej

15 września 2021 Tagi: ,

Dziś 15 września nasi uczniowie z klasy 3 BC N  wraz z wychowawcą oraz uczniowie z klasy  3 LO z Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej z Panią Agatą Bąk -Sierszyńską wzięli udział w grze terenowej w formie Questu na terenie Arboretum. Temat Questu obejmował wiedzę o krajach angielskiego obszaru językowego oraz historię i tradycję Zamku, Biblioteki Kórnickiej i samego Arboretum. Po wspólnym zdjęciu przed Zamkiem uczniowie zostali podzieleni na  6 grup międzyszkolnych, otrzymali kartę pracy i ruszyli w kręte ścieżki w poszukiwaniu QR kodów. Całość Questu była w języku angielskim, zadania trzeba było rozwiązać metoda webquestu i dostarczyć o wyznaczonej godzinie w punkcie zbiórki, gdzie czekały już na wszystkich ciasta upieczone przez Agatę, Julkę i Zosię. Uczniowie po długim spacerze wypoczywali na kocach i przy stolikach piknikowych, gdy tymczasem wychowawcy sprawdzali karty pracy dostarczone przez grupy. Najlepsi okazali się Natalia K., Janek i Michał z naszej szkoły współpracujący z Gabrysią, Martyną, Zuzią i Wiktorią ze szkoły ze Środy Wielkopolskiej. Gratulujemy!