Strona główna
Godziny dzwonków
Sobota 24.05.2025Aktualności
Połowinki w Trzebisławkach
4Wyjątkowy wieczór licealistów i uczniów technikumW dniu 16 maja 2025 roku w Trzebisławkach odbyły się długo wyczekiwane połowinki uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18:00 i od pierwszych chwil towarzyszyła jej wyjątkowa atmosfer.W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas drugich liceum, którzy w ten sposób symbolicznie świętowali półmetek swojej edukacji. Do wspólnej zabawy dołączyli również ich koledzy i koleżanki z trzecich klas technikum .Młodzież wraz z nauczycielami świetnie się bawiła – nie zabrakło tańców, wspólnych zdjęć, rozmów i śmiechu. Był to czas integracji, budowania relacji i tworzenia wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy wsparli młodzież w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia – ich pomoc, zaangażowanie i życzliwość były nieocenione.Wyrazy uznania należą się również uc
zawody o MMistrzostwo Powiatu Poznańskiego w Siatkówce Plażowej
W dniu 13.05.2025 nasza szkoła zorganizowała na obiektach KCRiS Oaza Błonie zawody o Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego w Siatkówce Plażowej. Do rywalizacji zgłosiło się 7 zespołów męskich i 5 żeńskich ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Poznańskiego. W kategorii chłopców wystartowała nasza reprezentacja w składzie Adam Laskowski i Franciszek Gorzycki. Było to pierwszy start tego duetu w licealiadzie mający na celu zdobycie cennego doświadczenia, aby w latach następnych mogli oni powalczyć o medale. Nasi uczniowie z meczu na mecz prezentowali coraz lepszą kontrolę nad grą i ostatecznie po wygranym meczu z reprezentantami Zespołu Szkół z Mosiny 2:0 zajęli 5 miejsce. W turnieju zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół w Tarnowie Podgórnym. Rywalizacja przebiegała w sympatycznej atmosferze, dopisała pogoda więc młodzież spędziła czas miło i aktywnie. Zw
Matury 2025-czas start.
3Drodzy Maturzyści!Z okazji egzaminu dojrzałości życzymy Wam:
🌟 spokoju i opanowania,
🧠 jasności umysłu,
✍️ trafnych odpowiedzi,
🍀 szczęścia przy wybieraniu tematów,
💪 oraz wiary we własne możliwości.
Niech matura będzie tylko krokiem w stronę spełnienia Waszych marzeń i planów. Trzymamy za Was mocno kciuki!
Uroczyste pożegnanie maturzystów
8W dniu 25.04.2025 r pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów tymi słowami:
"Dziś przyszedł ten moment, który wydawał się tak odległy, kiedy cztery lata temu wchodziliście po raz pierwszy do tej szkoły – trochę niepewni, pełni marzeń i pytań. Teraz stoicie u progu dorosłości, gotowi ruszyć w świat.Jesteście klasą, która zostawia po sobie coś więcej niż ślady w dzienniku. Zostawiacie wspomnienia, wzruszenia i dumę.Wierzymy, że przed Wami wiele dobra, wiele nowego – i że znajdziecie swoje miejsce w tym świecie, pełni odwagi, serca i mądrości.
Laureaci konkursu Haiku
Laureaci konkursu Haiku
Z radością ogłaszamy, że zwyciężczynią konkursu HAIKU " 17 sylab o wolności" została Maria Monarcha z klasy 2TL. Drugie miejsce zdobyła Marta Szmelter, a trzecie Krzysztof Piekarski. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wersy pełne emocji.:)
„….pożegnania czas zacząć…”
2Jak wieść niesie 5TL udała się na ostatnie klasowe wyjście, wyjście niespodziankę . Wiedzieli tylko , iż jadą do Poznania. Dotarliśmy do centrum miasta na spotkanie z pracownikiem Biblioteki Raczyńskich, uczniowie zapoznali się z historią budynku, zbiorami bibliotecznymi , dowiedzieli się ,iż na terenie miasta znajdują się książkomaty. Po pamiątkowym zdjęciu udaliśmy się do Teatru Polskiego. Tam zwiedziliśmy budynek od zaplecza , byliśmy w miejscach nie dostępnych dla publiczności , również mieliśmy okazję stanąć na deskach Teatru Polskiego. Na zakończenie zwiedzania udaliśmy się do podziemi teatru gdzie czekała na uczniów kolejna niespodzianka.
"Nasza szkoła- Nasz samorząd"
My również tam byliśmy
9 kwietnia odbyło się spotkanie z Kuratorium Oświaty w którym uczestniczyli Pani Dyrektor Emilia Stanny, opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Karolina Pieczyńska oraz przedstawiciele SU.
Konkurs Matematyczny
Aż 38 uczniów wystartowało w powiatowym etapie konkursu matematycznego. – Konkurs organizujemy wspólnie z naszymi partnerskimi powiatami, czyli powiatem świdnickim, łowickim, kartuskim i tatrzańskim. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, ze szczególnym wskazaniem na młodzież z trzecich klas liceum oraz czwartych klas technikum. Oczywiście młodsi także mogą wziąć w nim udział, o ile znają konkursowy materiał – mówi Tomasz Morawski, zastępca dyrektora Wydziału Gabinet Starosty, Komunikacji Społecznej i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Poznaniu.
Drzwi Otwarte w Zespole Szkół w Kórniku – dzień pełen wrażeń!
1W sobotę 29.03.2025r., Zespół Szkół w Kórniku otworzył swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Była to doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, poznać nauczycieli oraz poczuć niezwykłą atmosferę naszej placówki.
Wydarzenie rozpoczęło się od prelekcji, podczas której najważniejsze informacje o szkole przekazali pani Daria Siczyńska i pan Łukasz Chmielarz. Przyszli uczniowie oraz ich opiekunowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o profilach klas, możliwościach rozwoju, a także o licznych inicjatywach i projektach realizowanych w szkole.
Uczniowie na tropie tajemnic Enigmy – wycieczka do Centrum Szyfrów
3Uczniowie na tropie tajemnic Enigmy – wycieczka do Centrum Szyfrów
27 marca 2025 r. uczniowie klasy 3 TL i 2B wyruszyli na fascynującą podróż w świat kryptologii, odwiedzając Centrum Szyfrów Enigmy w Poznaniu. Celem wyjazdu było nie tylko poszerzenie wiedzy matematycznej i historycznej, ale także rozwinięcie umiejętności logicznego myślenia oraz pracy zespołowej.
Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół w Kórniku – Otwórz Drzwi do Przyszłości!
Nasza szkoła zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się 29 marca 2025 roku w godzinach 10:00-12:00. To doskonała okazja, aby poznać naszą ofertę edukacyjną, zwiedzić szkołę, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, a także przekonać się, dlaczego warto do nas dołączyć!
Decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej to jeden z najważniejszych kroków w życiu każdego ósmoklasisty. Właśnie dlatego warto zastanowić się, gdzie będziesz mógł rozwijać swoje pasje, zdobywać wiedzę i nowe umiejętności, które przygotują Cię na przyszłość.
Sukces Darii Fechner-Wiedza przydatna w życiu
"Wiedza przydatna w życiu"
Aż 48 uczniów wzięło udział w etapie powiatowym XIX edycji Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej. – To rekordowa liczba uczestników, co może wskazywać, że zainteresowanie tematem rośnie – mówił Marek Radwański, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.
Podstawowym celem konkursu jest propagowanie wiedzy konsumenckiej. – To wiedza bardzo praktyczna, przydatna w codziennym życiu. Chcemy, aby młodzież była świadoma swoich praw i obowiązków. Czego dotyczyły pytania? Wielu dziedzin. W obecnych czasach w zakres wiedzy konsumenckiej wchodzą już także informacje na temat kredytów i pożyczek czy też umów zawieranych przez internet. To już bardziej skomplikowane niż tylko reklamowanie butów – stwierdził. – Edukacja to nie tylko opanowanie wiedzy podręcznikowej, ale także przygotowanie młodych ludzi do codziennego życia. I ten konkurs temu właśnie służy. Brawa dla młodzieży, że ni
80-lecie szkoły na sportowo
14 marca 2025 rozpoczęliśmy obchody 80-lecia Liceum Ogólnokształcącego/Zespołu Szkół w Kórniku. Z tej okazji zorganizowaliśmy turniej siatkówki pań, w którym wzięły udział absolwentki, sympatyczki oraz uczennice naszej szkoły.
W otwarciu imprezy uczestniczył Redaktor Naczelny „KORNICZANINA” p. Łukasz Grzegorowski, który zrobił wszystkim uczestniczkom pamiątkowe zdjęcie, a honorowy gość p. Anna Rauk, była nauczycielka wychowania fizycznego naszej szkoły i inicjatorka turniejów siatkówki, opowiedziała o historii sportu w szkole.
Wielkopolski Okrągły Stół Uczniowski
27 lutego2025 w Poznaniu odbył się Wielkopolski Okrągły Stół Uczniowski z udziałem Pani Ministry Edukacji Barbary Nowackiej i Pana Ministra ds Unii Europejskiej Adamem Szłapką .
Na tym spotkaniu -debacie godnie reprezentował naszą szkołę uczeń klasy 1A - Stanisław Koczur.
Pani Ministra rozmawiała z uczniami, przedstawicielami szkół o roli edukacji w przyszłości, o planowanych zmianach w szkołach , wyrażała swoje opinie na temat wcześniejszych i wprowadzanych ustaw oraz odpowiadała na pytania uczestników.
Warsztaty w Bibliotece Publicznej w Kórniku
5 marca uczniowie I klasy humanistycznej odwiedzili Publiczną Bibliotekę w Kórniku. Na wstępie zapoznali się z poszczególnymi działami biblioteki. Następnie udali się do sali wykładowej, aby "odkryć archeologię". Obejrzeli artefakty, które towarzyszyły ludziom na przestrzeni dziejów, od najstarszych i prostych narzędzi (otoczaki, krzemienie) poprzez fragmenty ceramiki lepionej ręcznie i na kole garncarskim. Poznali różnicę pomiędzy naczyniami zasobowymi a "kuchennymi". Dowiedzieli się w jaki sposób dokumentowany jest każdy obiekt oraz jego zawartość podczas prac wykopaliskowych i jak tworzą one mapę stanowiska.
Erasmus+ dla logistyków
Zespół Szkół w Kórniku wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu przystępuje do projektu „Mobilność - Edukacja - Sukces Edycja IV" w ramach Programu Erasmus +, sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe, Edukacja szkolna i Edukacja dorosłych, Akcja 1: Mobilność edukacyjna" finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt będzie trwał od 1 czerwca 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r. i wezmą w nim udział uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Kórniku.
Szkolenie na wózki widłowe
Jak co roku, nasi uczniowie zdobywają kwalifikacje operatora wózków jezdniowych! To cenne uprawnienia, które zwiększają ich konkurencyjność na rynku pracy i otwierają nowe możliwości zawodowe. Powodzenia na szkoleniu!
"Dnia Współpracy" na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
W dniu 21.02.25 klasa 1bc i 3bc w ramach "Dnia Współpracy" odwiedziła Wydział Ekonomiczny na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
• W trakcie wizyty uczniowie dowiedzieli się o ofercie edukacyjnej Wydziału.
• Młodzież brała udział między innymi w warsztatach : Dlaczego współcześnie trudno być eko?. Bariery rozwoju rynku żywności ekologicznej, Zarządzanie czasem, czyli o wyborach spraw ważnych, pilnych, potrzebnych i przyjemnych.
Wpływ nikotyny na zdrowie człowieka- działania profilaktyczne
W ramach działań profilaktyczno - edukacyjnych uczniowie klas 1a,2A,3bc w dniu 17 lutego uczestniczyli w pogadankach prowadzonych przez Panie z Wielkopolskiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Poznaniu. Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się jak palenie tytoniu może wpływać negatywnie na nasz organizm i jakie konsekwencje mogą z tego wyniknąć. Usłyszeliśmy, że jeden papieros zawiera aż 70 substancji rakotwórczych, takich jak nikotyna,amoniak lub tlenek węgla. Dym tytoniowy również składa się z ok. 7000 związków chemicznych szkodzące naszemu organizmu. Poznaliśmy choroby spowodowane paleniem tytoniu. Do najczęstszych chorób zaliczamy: rak płuc, rak jamy ustnej, astmę, gruźlicę lub zapalenie oskrzeli. Jest to tylko kilka chorób, a każde zapalenie papierosa może wywoływać negatywne skutki dla naszego organizmu. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się również ciekawych mitów na temat papierosów np.