Zajęcia profilaktyczne dla rodziców i młodzieży “Bliżej siebie”

4 listopada 2020 Tagi: , , ,

Szanowni Państwo
zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do udziału w darmowych zajęciach profilaktycznych w ramach projektu Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Swarzędzu. Bliżej Ciebie!.

1. Trening radzenia sobie – zajęcia mające na celu rozwój umiejętności społecznych młodzieży, takich jak komunikacja z innymi, rozwój emocjonalny, radzenie sobie w sytuacjach trudnych.

6 spotkań online po 2 godziny (z możliwością przedłużenia o kolejne 6, aby rozszerzyć każdy z tematów). Przeczytać o zajęciach można tutaj:  https://liblink.pl/voTLharLZE

Zapisy u pedagoga szkolnego p. Ewy Owsiannej poprzez e-dziennik Librus.

2.Trening umiejętności rodzicielskich – trzy dwugodzinne spotkania online dla rodziców. Zapisy przez stronę –  https://liblink.pl/Al1Pxhl5HX Będą pojawiać się kolejne terminy.

Koniecznie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Najpierw wypełniamy, drukujemy, podpisujemy i wysyłamy skany. Następnie należy formularz wysłać pocztą na adres fundacji – ul. Grunwaldzka 19/4.16, 60-782 Poznań.

Dodatkowo jest do podpisania zgoda na udział w zajęciach. (Jeśli wyślą państwo wystarczająco szybko, nie trzeba przesyłać skanów).

Ważne informacje odnośnie formularza:
– Osoby niepełnoletnie – wypełnia rodzic (jeśli uczestnik ma ukończone 16 lat – też podpisuje formularz)
– Pełnoletni uczniowie – mogą wypełnić formularz za samych siebie

Podanie wielu danych wiążę się z biurokracją związaną z rozliczeniem projektu unijnego. Proszę jednak pamiętać, że dzięki temu zajęcia są darmowe. Wypełnienie formularza uprawnia też do uzyskania bezpłatnej pomocy psychologicznej w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego w Swarzędzu (ul. Piaski 8) prowadzonego przez Ipsis.

Ważne jest, aby młodzież w trakcie trwania zajęć miała możliwość swobodnego rozmawiania z grupą o swoich doświadczeniach, emocjach. Najlepiej gdyby uczestnik był sam w domu, tak aby nikt nie miał możliwości go usłyszeć i żeby mieć pewność, że żaden hałas nie będzie mu przeszkadzał. Potrzebne jest też oczywiście dobre łącze internetowe, dostęp do kamery i mikrofonu.

Tomasz Szulda

e-mail:   [email protected]

Fundacja CISZUM

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020