XX Festiwal Nauki i Sztuki w Poznaniu

5 maja 2017

25 kwietnia 2017 roku uczniowie klas biologicznych – 1C oraz 2C, pod opieką p. Katarzyny Leskiej oraz p. Agaty Kulak, uczestniczyli w wykładach odbywających się ramach XX Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Po wejściu do budynku Biocentrum naszym oczom w pierwszej kolejności ukazały się liczne stanowiska naukowe, przy których studenci prezentowali doświadczenia chemiczne. W międzyczasie zapoznaliśmy się z listą wykładów, w których było nam dane uczestniczyć. Po zajęciu dogodnych miejsc na przepełnionej zainteresowanymi osobami sali wykładowej wysłuchaliśmy wykładu inauguracyjnego dotyczącego błonnika pokarmowego. Kolejne wykłady oscylowały tematycznie między genetyką a sposobem żywienia u ludzi. Dowiedzieliśmy się, czy znając swoje geny jest możliwe dobranie idealnej diety, czy dwa kilogramy mikroflory jelitowej ma duży wpływ na nasze zdrowie oraz, dlaczego tłusty smak jest dla nas tak bardzo atrakcyjny. Wisienką na torcie okazał się wykład odbiegający tematycznie od pozostałych – dotyczący procesów zachodzących w organizmie osoby zakochanej.

Dzięki dużej liczbie wykładów każdy z nas zyskał możliwość poszerzenia swojej wiedzy, a stanowiska naukowe na terenie Biocentrum dodatkowo uatrakcyjniły nam czas spędzony na Uniwersytecie.

Daria Rozmiarek, kl. 2B/C


Ostatnie wpisy

Archiwa