Warsztaty teatralne, Rogalinek, 19-20 października 2011 roku

27 października 2011

Tradycją grupy teatralnej LiTeRa są wyjazdowe warsztaty. W tym roku wyjechaliśmy na dwa dni do Rogalinka, aby przygotować spektakl o naszej Patronce – Generałowej Jadwidze Zamoyskiej.

Pracowaliśmy ciężko, w pocie czoła, dniem i nocą, a właściwie to nawet wczesnym rankiem (próby skończyliśmy o trzeciej nad ranem). Okazało się, że nie jest dla nas żadnym problemem zagranie saksońskiego policjanta, zakochanego arystokraty a nawet wiejskiego rozrabiaki. Z powodu niedoboru aktorów płci męskiej nasze dziewczyny wcieliły się w role dziewiętnastowiecznych dżentelmenów. Poszło im tak łatwo, jakby urodziły się we fraku.

Przedstawienie zatytułowane „Kobieta spełniona” w ramach obchodów Dni Patronki obejrzeć mogli uczniowie naszej Szkoły oraz zaproszeni goście.

Zobacz galerię (kliknij)