Spotkanie z przedstawicielami Policji z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu

W dniu 3 marca gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Policji z Komendy Wojewódzkiej   w Poznaniu. W ramach spotkania młodzież została zapoznana z specyfiką służby w Policji, funkcjonariusze przedstawili procedurę doboru do służby oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego. Uczniowie dowiedzieli się najistotniejszych informacji na temat pracy w codziennej służbie.

Dzięki czemu mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, a także dowiedzieć  się czegoś więcej na temat umiejętności i predyspozycji koniecznych do jego wykonywania.

Policjanci przekazując tę wiedzę młodym ludziom mieli na celu uświadomienie im, że oprócz tego, że praca policjanta jest ciekawa, to jest również odpowiedzialna i trudna, wymagająca wielu predyspozycji, umiejętności i poświęcenia.