Spotkanie z Burmistrzem

28 lutego 2012

We wtorek 29 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z Burmistrzem Gminy Kórnik Panem Jerzym Lechnerowskim. Przybyli na nie również redaktor „Kórniczanina”, Pan Łukasz Gregorowski oraz przedstawiciel Kórnickiego Centrum Informacji Pan Robert Jankowski. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 2 i 3. Prezentowane były zdjęcia wyróżnione w konkursie „Kórniczanina” oraz prezentacja uczniów klasy 3b.

Burmistrz odpowiadał na pytania uczniów dotyczące kultury, sportu i rekreacji, pracy dla młodych, komunikacji, infrastruktury oraz promocji gminy Kórnik.

M.in.:

„Budowa Centrum rekreacyjnego „Oaza” zadowoliła wielu mieszkańców Gminy. Jednak co z dalszą rozbudową? Czy pojawią się obiecane kino i biblioteka? Ponadto jaki wpływ ma „Oaza” na finanse Kórnika? Czy przynosi zyski, a może straty?” oraz „Kórnik jest miastem, które warto by zareklamować. W ten sposób możemy zachęcić turystów aby przyjeżdżali do nas. Co Pan o tym myśli?”

Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zainteresowani działalnością Gminy-jej pracą i inwestycjami.

Pan Lechnerowski został przygnieciony gradem pytań, ale zdołał odpowiedzieć na prawie każde z nich. Jednak ciekawość uczniów nie miała końca i nie poprzestali oni na wysłuchaniu przemowy Pana Burmistrza. Padły kolejne pytania o kwestie sporne i Euro 2012.

W trakcie przemowy Pana Lechnerowskiego wyświetlony został amatorski film nakręcony przez tych samych uczniów, którzy byli również autorami prezentacji, tj. Magdalenę Bednarz, Monikę Labijak, Natalię Sobczak, Kingę Walawender, Macieja Bąka i Mateusza Konika z klasy 3b.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Gościom za przybycie i wyczerpujące odpowiedzi.

Kinga Walawender kl.3b


Ostatnie wpisy

Archiwa