PIŁKARZE WICEMISTRZAMI POWIATU

18 kwietnia 2018

 Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w piłkę nożną, które odbyły się 11.04.2018 w Puszczykowie. W składzie Zespołu Szkół w Kórniku zagrali: Błażej Biernacki, Jan Frąckowiak, Dominik Siwiński, Radosław Andrzejczak, Sebastian Sobański, Mikołaj Wrzesiński, Adam Baran, Dawid Górka, Filip Kujawa.

W turnieju uczestniczyły 4 drużyny, które awansowały z turniejów półfinałowych: ZS nr 1 Swarzędz, ZS Puszczykowo, ZS nr 2 Swarzędz, ZS Kórnik. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

W pierwszym meczu padł remis 1:1 z faworyzowanym zespołem z ZS nr 1 w Swarzędzu. Zapachniało nawet dużą sensacją, gdyż to kórniczanie prowadzili 1:0 przez dłuższy fragment meczu. Uczniowie z Kórnika zagrali bardzo ambitnie, zostawili dużo zdrowia na boisku. Gra opierała się o bardzo uważną grę obronną, zespół zagrał świetnie w tym aspekcie taktyki.

Drugi mecz z jeszcze mocniejszym przeciwnikiem, również ze Swarzędza przebiegał przez długi okres gry w podobny sposób jak w meczu poprzednim. Działo się tak do momentu, gdy przypadkowo nasz obrońca zagrał ręką w polu karnym, a sędzia słusznie podyktował rzut karny. Została powiększona tzw. „objętość ciała zawodnika” i piłka zmierzała w kierunku gdzie znajdowali się napastnicy. Po zdobyciu bramki z karnego swarzędzanie zastosowali wysoki pressing który spowodował, iż nasi zawodnicy popełnili błąd podczas wyprowadzenia piłki i było już 2:0. Podmęczeni już piłkarze z Kórnika, grający drugi mecz z rzędu rozluźnili szyki obronne chcąc uratować wynik. Zaatakowali większą ilością zawodników i niestety mecz zakończył się wynikiem 5:0.

W ostatnim spotkaniu w lepszej sytuacji byli uczniowie z ZS w Kórniku, gdyż piłkarze z Puszczykowa grali drugi mecz z rzędu. Ponownie bardzo dobre ustawienie w obronie, szybkie odbudowywanie ustawienia w defensywie, wzajemna asekuracja zadecydowała o wygranej Kórniczan 5:2.

Reprezentacja osiągnęła tak dobry wynik dzięki temu, iż na boisku było widać zespół. Wyjątkowej urody bramki, do tego bardzo trudne technicznie strzelał świetnie dysponowany Sebastian Sobański.

Wyniki naszego zespołu:

ZS Kórnik – ZS nr 1 w Swarzędzu 1-1

ZS Kórnik – ZS nr 2 w Swarzędzu 0-5

ZS Kórnik – ZS Puszczykowo 5-2

Tabela końcowa:

1 – ZS nr 2 w Swarzędzu – awans

2 – ZS Kórnik

3 – ZS nr 1 w Swarzędzu

4 – ZS w Puszczykowie

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji ( kliknij )

Gratulujemy udanego startu w zawodach!!!


Ostatnie wpisy

Archiwa