Park Narodowy „Ujście Warty”

27 października 2014

Dnia 17.10.2014 roku udaliśmy się wraz z panią K. Leską oraz panią A. Kulak do Parku Narodowego „Ujście Warty”. Po dotarciu na miejsce, w siedzibie Parku odbyły się zajęcia teoretyczne. Poznaliśmy podstawowe informacje na temat odwiedzonego miejsca, tego jakie zwierzęta i rośliny możemy tu spotkać oraz dlaczego na tych terenach powstał Park Narodowy. Następnym punktem wycieczki były zajęcia w terenie z przewodnikiem (absolwentem naszego liceum). Na spacer ruszyliśmy wyposażeni w lunety i lornetki. Musieliśmy iść bardzo ostrożnie, ponieważ tereny Parku Narodowego „Ujście Wart” to głównie pastwiska, pełne niespodzianek (krowy i konie przykuły najwięcej naszej uwagi), las stanowi zaledwie 1% całej jego powierzchni. Podczas spaceru dowiedzieliśmy się m.in. jak odróżnić gęś gęgawę od zbożowej (która widnieje w godle Parku) oraz domowej. Mieliśmy również okazję zobaczyć bielika. Pan Michał zwrócił nam szczególną uwagę, że bielik niej jest orłem.

Pan Michał ma doskonały słuch i wzrok. Z bardzo dużej odległości potrafi wypatrzeć i rozpoznać wiele gatunków ptaków. Nam szło to zdecydowanie gorzej, choć były wśród nas wyjątki.

Pogoda sprawiła nam ogromną niespodziankę, ponieważ w porównaniu z poprzednimi wyjazdami nie byliśmy mokrzy. Dla maturzystów były to prawdopodobnie ostatnie zajęcia terenowe, przed drugoklasistami są jeszcze kolejne. Oby ich wycieczka za rok była tak udana jak tegoroczna.

Wiktoria Boguszyńska

 

631

Galeria


Ostatnie wpisy

Archiwa