„O Naszą Niepodległą!”

24 maja 2018

Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków oraz Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego po raz kolejny zaprosili młodzież do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922”. W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę projekt został objęty Patronatem Honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konkurs realizowany w ramach projektu wzbudził duże zainteresowanie, wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski. Do 30 marca 2018 r. odbywały się eliminacje szkolne, które wyłoniły finalistów etapu wojewódzkiego w trzech kategoriach: prace pisemne (prace indywidualne), prace multimedialne (prace zespołowe) i prace fotograficzne (prace zespołowe). Drużyna naszej szkoły w składzie: Krystian Galiński, Marcin Najewski, Kacper Rozmiarek z klasy II b/c zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, a następnie finału etapu ogólnopolskiego konkursu, który odbędzie się 8 czerwca 2018 r. w Warszawie.

Uczniowie naszej szkoły, wykorzystując zbiory Biblioteki Kórnickiej PAN,  przygotowali prezentację multimedialną „Opieka Polska w Paryżu w czasie I wojny światowej. Działalność społeczno-polityczna Marii Zamoyskiej”.

Uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego i wręczenie nagród odbyło się dnia 21 maja 2018 roku w siedzibie Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Więcej zdjęć w galerii (kliknij..)

 


Ostatnie wpisy

Archiwa