Nasi wolontariusze w Domu Dziecka w Bninie

30 grudnia 2015

Dnia 10 grudnia 2015r. w ramach wolontariatu sześciu uczniów naszej szkoły odwiedziło Dom Dziecka w Bninie. Nasz zespół, choć nie za duży,  w składzie: Agata Rajkowska, Ewa Szymaniak, Karolina Hołderna, Marcin Tomaszewski, Sebastian Leśniewski i Ernest Ordanik, był bardzo zgrany i pracowity. Wszyscy od razu nawiązali kontakt z dziećmi. Poproszono nas, abyśmy poćwiczyli pisanie zdań z niektórymi dziewczynkami, a także pomogli w układaniu puzzli. Nie zajęło nam to jednak zbyt wiele czasu, ponieważ wszystkie dzieci bardzo szybko chciały bawić się z nowo poznanymi „ciociami’’ i „wujkami’’.  Bawiliśmy się razem w chowanego, gonito, graliśmy w Twistera oraz piłkarzyki. Wielu z nas w Domu Dziecka było po raz pierwszy, lecz mimo to, opieka nad tymi kochanymi ‘łobuzami’ sprawiła nam wiele radości i przyjemności.  Mogliśmy sprawdzić się w roli opiekunów, a także spędzić miłe chwile w gronie wychowanków placówki.

Pierwsza wizyta w Domu Dziecka była bardzo udana, dlatego też odwiedziliśmy dzieciaki już drugi raz, w środę 16 grudnia. Do naszej grupy wolontariuszy dołączyła Maria Urbanowicz, która bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi. Tym razem mieliśmy pod opieką mniejszą grupę wychowanków, dlatego też było mniej pracy niż ostatnio. Odrabialiśmy lekcje, układaliśmy puzzle, oglądaliśmy bajki, bawiliśmy się w gonito, a także graliśmy w Jenge.
Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia kupiliśmy dzieciom  słodycze, z których były bardzo zadowolone. Tak jak ostatnio, wieczór spędzony w placówce był bardzo udany,
a zabawa z dzieciakami dawała dużo radości. Na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta
w Domu Dziecka i jeszcze o nas usłyszycie.