Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju

15 lutego 2016

Awans kobiet w rozgrywkach w unihokeju

oraz 3 miejsce mężczyzn w mistrzostwach powiatu.

WP_20150114_04_58_54_Pro

Reprezentacje naszej szkoły zarówno kobiet jak i mężczyzn bardzo dobrze zaprezentowały się podczas Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju które odbyły się 10.02.2016 w Swarzędzu. Dziewczęta zajęły 2 miejsce natomiast mężczyźni przywieźli brązowe medale. W zespołach zagrali:

• kobiety: Agnieszka Wulbach, Weronik
    a Karpińska, Marta i Kinga Pelczyk, Sandra Frąckowiak, Marta Błaszak, Maria Urbanowicz, Zuzanna Wojtkowiak
  • mężczyźni: Sebastian Grząślewicz, Filip Kotecki, Filip Kujawa, Arkadiusz Tomaszewski, Jakub Szymankiewicz, Tomasz Talarski, Kacper Surdyk, Karol Jaskuła, Jakub Ignasiak, Mateusz Jankowski, Marcin Tomaszewski

Dziewczęta rozgrywki rozpoczęły meczem z faworytkami turnieju zespołem ze Swarzędza. Spotkanie przez dwie pierwsze tercje było wyrównane lecz gospodynie celniej uderzały i prowadziły 5:1. Wydawało się, że nic ciekawego się już nie wydarzy lecz do końca walczące reprezentantki naszej szkoły fantastycznie zafiniszowały i strzeliły 3 bramki dominując do końca nad faworytkami. Zabrakło jednak jednego trafienia do remisu. W drugim meczu dziewczęta zagrały świetnie taktycznie, obrończynie pod wodzą Weroniki Karpińskiej dały strzelić tylko jedną bramkę zespołowi
z Mosiny. Marta Pelczyk przekazywała piłki do ataku naszej snajperce Agnieszce Wulbach, która trafiała bez trudu do bramki. Agnieszka w całym turnieju zdobyła najwięcej bramek trafiając  6 razy. Marta Pelczyk zdobyła jedną bramkę.

Mężczyźni mieli zdecydowanie trudniejsze zadanie. W pierwszym meczu zmierzyli się z ubiegłorocznymi wicemistrzami Polski. Bronili się bardzo dzielnie, lecz posiadający znacznie większe umiejętności techniczne i taktyczne zawodnicy ze Swarzędza zdobywali systematycznie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 8:0. Drugi mecz z reprezentacją ZS z Mosiny przebiegał podobnie. Nasi zawodnicy, którzy włożyli dużo wysiłku w pierwszym meczu odpierali ataki przeciwników, którzy jednak znajdowali sposób na zdobywanie bramek. Przegraliśmy 11-0.

Wyniki spotkań kobiet:

ZS nr 1 Swarzędz – ZS Kórnik 4:3

ZS Mosina – ZS nr 1 Swarzędz 4:4

ZS Mosina – ZS Kórnik 1:4

Tabela:

Punkty                       Bramki

1. ZS nr 1 Swarzędz 3                     8-7
  2. ZS Kórnik 2                                 7-4
  3. ZS Mosina 1                                 5-8

Wyniki spotkań mężczyzn:

ZS nr 1 Swarzędz – ZS Kórnik 8:0

ZS Mosina – ZS Kórnik 11-0

Tabela:

Punkty

1. ZS nr 1 Swarzędz 4
  2. ZS Mosina 2
  3. ZS Kórnik 0

Gratulujemy udanego startu na zawodach!!!