MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGU NA ORIENTACJĘ

9 czerwca 2013

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGU NA ORIENTACJĘ

W dniu 4.06.2013 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Klaudia Rozmiarek, Agnieszka Smolińska, Agata Niemier, Weronika Płóciennik, Jarosław Dzirba, Szymon Kantalski, Marcin Kozak, Filip Olejniczak rywalizowała nad poznańskim zalewem Malta w zawodach o Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego w biegu na orientację.

Trasa biegu była stosunkowo wymagająca, lecz nasi uczniowie dobrze poradzili sobie z jej pokonaniem. Stopień trudności trasy wzrósł znacząco w chwili, gdy zaczął padać deszcz, podłoże po którym poruszali się zawodnicy było wówczas bardzo śliskie co utrudniało poruszanie się w terenie.

Najlepsze czasy z naszej szkoły uzyskali: wśród dziewcząt Klaudia Rozmiarek, która zajęła 25 miejsce (2m w powiecie), a wśród mężczyzn Marcin Kozak, który został sklasyfikowany na 79 miejscu.

Drużynowo kobieca reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo dobre 9 miejsce w województwie. Chłopcy uplasowali się na 32 miejscu.

Słowa uznania należą się dla wszystkich naszych zawodniczek i zawodników, którzy w ciężkich warunkach pogodowych zmagali się na wymagającej trasie zawodów.

Pozostałe wyniki naszych reprezentantów:

Kobiety ( wystartowało 116 zawodniczek ):

Agnieszka Smolińska – 33 miejsce (3m w powiecie)

Weronika Płóciennik – 48 miejsce

Karina Stypczyńska – 71 miejsce

Agata Niemier – 103 miejsce

Mężczyźni ( wystartowało 132 zawodników ):

Filip Olejniczak – 81 miejsce

Jarosław Dzirba – NKL