MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO **** W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

13 października 2015

W piątek – 2.10.2015 Szkolny Związek Sportowy w Kórniku był organizatorem  największej imprezy sportowej organizowanej dla szkół powiatu poznańskiego. Było to kolejne spore wyzwanie dla działaczy, nauczycieli wf, OSiR w Kórniku. Nasi nauczyciele p. I. Rauk, p. A. Szmydt i p. A. Paluch wraz z uczniami pomagali przy organizacji tej dużej imprezy sportowej.

W pięknym Ośrodku Sportu i Rekreacji , po uroczych zakątkach Zwierzyńca-lasu PAN w Kórniku biegały w sztafetowych biegach przełajowych najlepsze szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne gmin powiatu poznańskiego. Razem w  imprezie uczestniczyło 780  osób , w tym 620 zawodników, 118 opiekunów, 32 sędziów- nauczycieli wf  Młodzieżowych Organizatorów Sportu – wolontariuszy z Gimnazjum oraz Zespołu Szkół w Kórniku. Wspaniała pogoda sprzyjała biegaczom. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą w szkołę w sztafetach: dziewczęta na dystansie 10x800m, chłopacy – 10x 1000m i zajęli 4 miejsce w powiecie.

***

Więcej informacji  na stronie https://sportzskornik.wordpress.com/aktualnosci-sportowe-2015/

IR