MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

8 października 2015

Dnia 22 września nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce na stadionie w Puszczykowie. Był to przełomowy moment dla naszej szkoły, bowiem po dwóch latach nie-startowania w Mistrzostwach, powróciła “w dobrym stylu” do rywalizacji.

Ten niezwykły dzień, początkowo zapowiadał się niepewnie, bowiem słońce zakryte przez kłęby szarych chmur, nie chciało ukazać swego złocistego oblicza. Pogoda okazała się jednak naszym sprzymierzeńcem i nim rozpoczęła się sportowa rywalizacja, stadion Lekko- Atletyczny w Puszczykowie, na którym odbywały się zawody, oświetlały ciepłe promienie jesiennego słońca. Stadion zachwycał swą profesjonalnością, a widok szykujących się do startów przeciwników, wywoływał w nas uczciwą chęć sportowej rywalizacji.

Jako pierwszy odbył się skok wzwyż kobiet, w którym startowały 2 uczennice naszej szkoły: Marysia Duszczak, której udało się zdobyć 2 miejsce, a tuż za nią miejsce na podium zdobyła Karolina Hołderna. W tym samym czasie odbywały się zawody w pchnięciu kulą 5 kg mężczyzn. W imieniu naszej szkoły walkę na tym sportowym polu stoczył Dawid Wójkiewicz, który zajął 5 miejsce. Następnie 100 metrów mężczyzn: Filip Kotecki- 4 miejsce i 200 metrów mężczyzn- Jakub Słabolepszy- podium. Jako kolejne odbyły się biegi na 400 metrów kobiet, w których wystartowała Marta Wojciechowska, naszej koleżance udało się wywalczyć 7 miejsce. Chwilę później rozpoczął się rzut oszczepem, w którym uczestniczyła Katarzyna Ogórkiewicz, zdobyła 3 miejsce. W tym samym czasie rywalizowali ze sobą mężczyźni w skoku w dal. Nasz reprezentant- Marcin Tomaszewski- wywalczył dla szkoły 4 miejsce. Następnie odbyło się pchnięcie kulą kobiet. W tej dyscyplinie, wzięły udział aż cztery dziewczęta z naszej szkoły. Darii Sucheckiej udało się wywalczyć 2 miejsce, a Mariannie Dudzie 3 miejsce. Magdalenie Zimniak i Zuziannie Wojtkowiak- Kozakiewicz mimo starań nie udało wdrapać się na podium i zajęły 5 i 6 miejsca. Równolegle odbył się bieg 1500 metrów. Wyzwanie podjął uczeń naszej szkoły- Marcin Wrzesiński, który zakończył rywalizację na 5 miejscu. Jako kolejny odbył się bieg mężczyzn na 3 kilometry, w którym wystartował Sebastian Grząślewicz. Zajął 5 miejsce. Ostatnimi konkurencjami, w których nasza szkoła wzięła udział były sztafety. Jako pierwsze odbyły się sztafety kobiet. Kórnik reprezentowały: Marianna Duda, Marta Wojciechowska, Daria Suchecka i Maria Duszczak, które dzięki pracy zespołowej i wytrwałości zdobyły 2 miejsce. Potem wystartowały sztafety męskie. Wzięli w niej udział Filip Kotecki, Jakub Słabolepszy, Marcin Tomaszewski i Dawid Wójkiewicz. Chłopcy wywalczyli sobie 3 miejsce.

Zawody okazały się wspaniałym doświadczeniem, dla nas, młodych sportowców, a zachęceni zdobyciem kilku medali, których dokładnie nasza szkoła zdołała zebrać aż 7, z niecierpliwością oczekujemy na kolejne zmagania sportowe.

Zuzanna kozakiewicz – Wojtkowiak

Magdalena Zimniak

 

Zdjęcia i więcej informacji  na stronie https://sportzskornik.wordpress.com/aktualnosci-sportowe-2015/

Nauczyciele wychowania fizycznego: I. Rauk i A. Szmydt

20150922_110451 20150922_115935


Ostatnie wpisy

Archiwa