Marysia Duszczak stypendystką Prezesa Rady Ministrów i Rady Powiatu w Poznaniu

4 stycznia 2018 Tagi:

Marysia Duszczak jest uczennicą klasy 3a Zespołu Szkół w Kórniku, a także stypendystką Prezesa Rady Ministrów i Rady Powiatu w Poznaniu. Na uwagę zasługuje fakt, że rok szkolny 2016/2017 zakończyła ze średnią ocen 6.0. Bardzo aktywnie uczestniczy w życiu szkoły – bierze udział w wielu apelach i przedstawieniach, a także w pracach samorządu szkolnego. Jest również bardzo pomocna i zdyscyplinowana, a jej frekwencja wynosi 100%. Nieraz, jako wolontariuszka, brała również udział w akcjach charytatywnych. Marysia wielokrotnie reprezentowała naszą szkołę w zawodach sportowych, odnosząc grupowe oraz indywidualne sukcesy. Warto również wspomnieć o licznych konkursach – od recytatorskich, przez konkursy piosenki, aż po historyczne – w których zajmowała wysokie miejsca. Uczennica szczególnie chętnie uczestniczy w lekcjach polskiego, ponieważ lubi czytać książki i interesuje ją poezja. Największą pasją Marysi jest śpiew, na który, mimo licznych zajęć, zawsze znajduje czas. Nietrudno zauważyć, że ma artystyczną duszę i zachwyca ją wszystko, co związane ze sztuką. Marysia wielokrotnie przekonała się, że nie ma rzeczy niemożliwych i wierzy, że wszystko jest możliwe z pomocą Boga.