Logistycy z Zespołu Szkół w Kórniku zdobywają europejskie certyfikaty kompetencji zawodowych

3 lutego 2019

Certyfikat Candidate European Junior Logistician

W 2018 roku sześcioro uczniów naszej Szkoły: Wujek Marcin ,Stelmach Radosław, Słabolepszy Jakub ,Zieniel Jakub, Kujawa Filip i Jaskuła Rafał spełniło warunki do  uzyskania certyfikatu Candidate European Junior Logistician. Zgłoszenia do Instytutu Logistyki i Magazynowania dotyczyły kandydatów, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki z sześciu egzaminów potwierdzających kwalifikacje A.30, A.31, A.32 w zawodzie technik logistyk- w części pisemnej powyżej 70 %, a w części praktycznej powyżej 80 %. Uczniowie  wyróżnili się swoimi wynikami, osiągając ponadprzeciętne efekty nauczania w zawodzie „Technik logistyk”.

Technikum w Zespole Szkół w Kórniku jest jedną z 27 szkół, które przystąpiły do Systemu Certyfikacji Candidate European Junior Logistician.

Certyfikat Candidate European Junior Logistician pozwala na uzyskanie oficjalnego potwierdzenia wiedzy, akceptowanego i uznawanego zarówno w Polsce, jak i za granicą. System ten działa w Austrii, Belgii, Czechach, Holandii, Hiszpanii, Federacji Rosyjskiej, Finlandii, Irlandii, Niemczech, Polsce, Portugalii, Republice Południowej Afryki, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, i dwóch prowincjach Chińskiej Republiki Ludowej (Hong-Kong i Shang-hai). Certyfikat Candidate European Junior Logistician  jest cennym atutem dla jego posiadacza. Jest możliwością, aby wykazać zaangażowanie i skuteczność w zdobywaniu wiedzy, a tym samym zwiększyć swoje szanse na dobry start w karierze zawodowej. Uzyskanie certyfikatu European Logistician daje nie tylko potwierdzenie kompetencji, ale pokazuje pracodawcom ścieżkę zawodową, jaką chce podążać posiadacz certyfikatu. Wspiera również jego awans zawodowy oraz daje wyróżnienie na ryku pracy.

                                                                                                          Emilia Stanny


Ostatnie wpisy

Archiwa