„KÓRNICZANKI” – Mistrzyniami Powiatu w aerobiku grupowym

12 grudnia 2011

 

Dziewczęta z zespołu „Kórniczanki” od paru miesięcy przygotowywały „pod okiem” pani Iwony Rauk swój układ choreograficzny. Spotykały się systematycznie jeden, dwa razy w tygodniu po lekcjach, ćwiczyły różne kroki, podskoki, wymachy i inne ruchy taneczne w pozycjach górnych i dolnych, płynne przejścia oraz elementy akrobatyczne w rytm odpowiednio dobranej muzyki, tak aby stworzyć ciekawy układ na występy.

Pierwszą próbę swoich umiejętności dziewczęta pokazały na mistrzostwach gminy Kórnik w aerobiku grupowym 28.11.2011 w KCSiR „OAZA”, gdzie promowały nasza szkołę – ZS Kórnik. Po tych występach przyszedł czas na dopracowanie szczegółów i na małe zmiany, które zaowocowały sukcesem na Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym.

6 grudnia, występując na mistrzostwach w Swarzędzu, „Kórniczanki” zajęły pierwsze miejsce w powiecie poznańskim i zdobyły złote medale oraz puchar dla szkoły. Sukces ten dał im awans do Mistrzostw Rejonu Poznań – Wschód, które odbędą się w marcu 2012r. GRATULUJEMY!

W zespole tańczą: Marianna Frąckowiak, Agnieszka Ptak, Zuzanna Zięta, Patrycja Hołderna, Katarzyna Konatkowska, Magdalena Biedalak, Joanna Rakoniewska i Aleksandra Szeffner.

I.R.


Ostatnie wpisy

Archiwa