„Kocham, lubię, szanuję … nie śmiecę”.

30 września 2012

Pod tym hasłem już po raz 19 w Polsce odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Jak co roku akcja jest organizowana i koordynowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Tegoroczne hasło nawiązujące do ludowej wyliczanki ma zachęcić „do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd.”.

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły również zatroszczyli się o środowisko. W akcję sprzątania świata w bieżącym roku zaangażowały się dziewczęta z klasy II a (10 osób) oraz chłopcy z klasy I TL (11 osób). Razem z p. A. Paluchem porządkowali teren wzdłuż ulicy Rogalińskiej od OSIRu do ogródków działkowych, fragment ulicy Mościenickiej oraz brzeg jeziora Kórnickiego w pobliżu plaży. Uczniowie klasy I b (17 osób) pod opieką p. K. Leskiej wykonywali prace porządkowe na terenie Arboretum Kórnickiego.