III Miejsce w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Siatkówce

21 lutego 2017

Mężczyźni z naszej szkoły zdobyli brązowe medale Mistrzostw Powiatu w siatkówce.

W Murowanej Goślinie zorganizowano po raz trzeci Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówkę. Do turnieju zgłosiło się w tym razem 5 zespołów    z Rokietnicy, Swarzędza, Bolechowa, Puszczykowa oraz Kórnika, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”.

Reprezentacja naszej szkoły rozgrała pierwszy mecz z zespołem z Bolechowa. W pierwszym secie dominował zespół gospodarzy, a nasi uczniowie którzy w pierwszej rundzie turnieju pauzowali próbowali złapać swój rytm i z punktu na punkt grali coraz pewniej. Jednak to nie wystarczyło i przegrywaliśmy 1:0 w setach. Drugi set został zdominowany przez świetnie grających uczniów z naszej szkoły o czym świadczy wynik 25:14. O zwycięstwie miał zadecydować trzeci set. Początek był wyrównany i było 2:2. Następnie dobre 2 ataki naszych uczniów zostały szczęśliwie obronione przez przeciwników i na tablicy widniał wynik 4:2 dla Bolechowa. Później przytrafiły się proste błędy w przyjęciu oraz zagrywce i na przerwę schodziliśmy przegrywając 8:2. Kolejny punkt dla przeciwników był przyznany niesłusznie, gdyż sędzia nie zauważył obicia bloku przez naszego atakującego. Do końca seta nic się już nie zmieniło i drużyna z Bolechowa odniosła zwycięstwo.

Kolejny mecz z zespołem z Puszczykowa nasz zespół zaczął bardzo dobrze i prowadził wysoko 13:6, ale kilka prostych błędów spowodowało że w końcówce przeciwnicy wyrównali i przechylili szalę na swoją korzyść wygrywając 25:23. W drugim secie nie widać było już wiary w zwycięstwo i mecz zakończył się porażką 2:0.

W trzecim meczu uczniowie ZS Kórnik pokonali reprezentantów z ZS w Rokietnicy 2:1, a następnie ZS nr 1 w Swarzędzu 2:0 kończąc turniej na najniższym stopniu podium.

W składzie naszej drużyny zagrali następujący uczniowie: Rafał Jaskuła, Marcin Wujek, Michał Dominiak, Dominik Siwiński, Filip Kujawa, Radosław Stelmach, Jakub Słabolepszy, Mikołaj Nowak, Mikołaj Wrzesiński, Arkadiusz Tomaszewski, Tomasz Talarski, Mateusz Kazyaka.

Bardzo dobra gra w przeplatana prostymi błędami przy zagrywce i w przyjęciu nie pozwoliła na osiągnięcie zakładanego celu jakim było zdobycie złotego medalu i wywalczenie awansu na zawody rejonowe. Dziękujemy za całoroczny wysiłek wkładany na treningach w ramach zajęć pozalekcyjnych, sparingach i turniejach.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z zawodów.


Ostatnie wpisy

Archiwa