II Miejsce w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Siatkówce Mężczyzn

14 marca 2018

Mężczyźni z Zespołu Szkół w Kórniku zdobyli srebrne medale Mistrzostw Powiatu w siatkówce.

Tradycyjnie jak w latach ubiegłych w Murowanej Goślinie zorganizowano Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówkę. Do turnieju zgłosiło się 5 zespołów z Rokietnicy, Swarzędza, Bolechowa, Puszczykowa oraz Kórnika, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”.

Reprezentacja ZS Kórnik rozgrała pierwszy mecz z zespołem z Puszczykowa. Gra na początku była dosyć nerwowa o czym mogły świadczyć kilkakrotnie popsute zagrywki. Jednak przyzwoite przyjęcie i pewne ataki Michała Dominiaka przeważyły o zwycięstwie w pierwszym secie. W drugim secie było już spokojniej i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Podczas kolejnego meczu z zespołem z Rokietnicy nasi uczniowie dominowali w każdym elemencie gry i wygrali bez problemu 2:0.

Trzeci mecz tak jak przewidywaliśmy przed turniejem miał okazać się być rozstrzygający, gdyż spotkaliśmy się w nim z drużyną z Bolechowa. Po świetnej grze w przyjęciu, rozegraniu i ataku prowadziliśmy 15:10. Przeciwnicy do tego stanu nie mogli znaleźć sposobu, aby powstrzymać nasz zespół. Natomiast od tego momentu pomału zaczęła się zmniejszać przewaga spowodowana słabszym przyjęciem, przegranymi kilkoma piłkami „na siatce” oraz słabszą zagrywką. Spowodowało to, iż zawodnicy z Bolechowa mieli piłkę meczową przy stanie 24:22. Jednak ambitnie grający uczniowie z ZS Kórnik wyrównali stan rywalizacji 24:24. Szala zwycięstwa w grze na przewagi przechylała się raz na korzyść jednej raz na korzyść drugiej drużyny, aż w końcu to uczniowie z Bolechowa cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszym secie 32-30. Drugi set to bardzo dobra gra naszego zespołu który dominował od początku do końca. O wyniku meczu decydował więc trzeci set, który bardzo źle rozpoczęli zawodnicy z ZS Kórnik przegrywając na początku 0-4, gdyż zabrakło koncentracji. Nie udało się odrobić strat i mecz zakończył się wynikiem 1-2.

W ostatnim spotkaniu rozegranym z zespołem ze Swarzędza widać było w poczynaniach naszych uczniów dużo swobody, mało koncentracji jednak duża przewaga w umiejętnościach zdecydowała, że mecz wygraliśmy 2:0.

W składzie ZS Kórnik zagrali następujący uczniowie: Rafał Jaskuła, Michał Dominiak, Dominik Siwiński, Filip Kujawa, Radosław Stelmach, Maciej Jankowiak, Jakub Słabolepszy, Mikołaj Wrzesiński, Adam Baran, Mateusz Kazyaka.

Nie udało się osiągnąć zakładanego celu jakim było zdobycie złotego medalu i wywalczenie awansu na zawody rejonowe, jednak reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom umiejętności technicznych jak i taktycznych. Gdyby w naszym zespole nie zabrakło naszego głównego zbijającego Marcina Wujka wynik końcowy byłby z pewnością korzystniejszy.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z zawodów do galerii.


Ostatnie wpisy

Archiwa