GIMNAZJALIŚCI W ZS W KÓRNIKU

9 kwietnia 2013

clip_image002

GIMNAZJALIŚCI W ZS W KÓRNIKU

W ramach „Drzwi otwartych” 6 kwietnia br. w ZS w Kórniku odbyła się otwarta lekcja historii dla gimnazjalistów z klas III, którzy wkrótce mogą zasilić mury naszej szkoły.

”Zmiany terytorialne Polski i Europy od X – XX wieku” to temat zajęć, który miał pomóc gimnazjalistom utrwalić wiedzę historyczną przed czekającym ich niedługo egzaminem, a jednocześnie pozwalał im wczuć się w rolę przyszłych uczniów ZS w Kórniku.

Trzeba przyznać, że gimnazjaliści szybko odnaleźli się nowym dla nich otoczeniu, a także poradzili sobie z zadaniami, które mieli wykonać w czasie lekcji. Młodzież pracując aktywnymi metodami nauczania dokonała m.in. periodyzacji dziejów Polski i ludzkości, przypomniała dynastie panujące na ziemiach polskich oraz określiła ramy terytorialne i chronologiczne tego panowania, wykonała karty pracy dotyczące zmian terytorialnych jakie następowały w Europie i w Polsce.

Podsumowaniem lekcji była dyskusja na temat pytania kluczowego jakie zostało postawione na samym początku zajęć „Co zadecydowało o tak częstych zmianach granic Polski miedzy X a XX wiekiem?”

Dziękuje wszystkim obecnym za aktywny udział

Robert Steinitz

clip_image002[7]