Fascynujący świat roślin

21 maja 2012

Fascination of Plants Day – Fascynujący świat roślin to specjalny dzień poświęcony roślinom.

Obchodzony w br. w dniu 18 maja w ponad 25 krajach na świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach. W ramach tej akcji prezentowane były bardzo różnorodne zagadnienia związane z roślinami. Instytut Dendrologii PAN działający na terenie naszego miasta również włączył się do tego przedsięwzięcia.

Z tej okazji członkowie Koła Miłośników Przyrody uczestniczyli w dwóch wykładach wygłoszonych przez pracowników instytutu. Pierwszy wykład pt. ”Epiderma – przyjrzyjmy się bliżej” poszerzył naszą wiedzę na temat budowy struktury występującej u roślin wyższych, a kontaktującej się ze światem zewnętrznym. W trakcie wykładu mogliśmy obejrzeć wiele unikalnych zdjęć uzyskanych z różnych typów mikroskopów pod bardzo dużym powiększeniem.

Kolejnym wykład „Jak rośliny wędrują przez świat – adaptacja nasion w zdobywaniu nowych siedlisk” przybliżył nam zagadnienia związane z różnymi mechanizmami rozprzestrzeniania się nasion, będącymi wynikiem ich przystosowania do siedlisk, w jakich występują.

Oba wykłady, wzbogacone wieloma zdjęciami i filmami pozwoliły uczestnikom poszerzyć wiedzę biologiczną.


Ostatnie wpisy

Archiwa